Կապիտուլյանտը համառորեն շարունակում է իր կեղտոտ մանիպուլյացիաները. Սերժ Սարգսյանի գրասենյակ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը հայտարարություն է տարածել այսօր ՀՀ ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները մեկնաբանելու հարցումներին ի պատասխան:
«Ազգային Ժողովում կապիտուլյանտի այսօր հնչեցրած ստերի առիթով խնդրում ենք զանգվածային լրատվամիջոցներին այլևս չդիմել և հարցումներ չուղարկել ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակ՝ այդ զառանցանքներին մեր արձագանքը ստանալու ակնկալիքով:
Երկար ժամանակ մենք մանրամասն և փաստարկված պատասխանում էինք նրա հերյուրանքներին, ի ցույց դնում նրա կեղծիքները, իրականության նենգափոխումը և  տգիտությունը, սակայն կապիտուլյանտը  համառորեն շարունակում է իր կեղտոտ մանիպուլյացիաները:
Ակնհայտ է, որ նրան նույն թեմաներով, նույն հարցերի շրջանակում պատասխանելն անիմաստ է, քանզի նրա ցինիկ ստերն ու կեղծիքները բացահայտող բազմաթիվ փաստեր, այդ թվում՝ դիվանագիտական, ռազմական, քաղաքական ոլորտներում, վաղուց հանրության սեփականությունն են և հեշտությամբ հասանելի են համացանցում»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Офис Сержа Саргсяна отказался комментировать заявления Никола Пашиняна
Офис третьего президента Армении Сержа Саргсяна отказался комментировать заявления премьер-министра Никола Пашиняна, сделанные им в среду в парламенте страны, передает Sputnik.
Офис Саргсяна обратился к СМИ с просьбой не обращаться и не направлять запросы, в надежде "получить реакцию на эти бредни". Там отметили, что на протяжении долгого времени детально и аргументированно отвечали "на клевету, выявляли его ложь, искажение действительности и невежество, однако капитулянт упорно продолжает свои грязные манипуляции".
"Очевидно, что отвечать ему на те же темы, на те же вопросы бессмысленно, поскольку многочисленные факты, разоблачающие его циничную ложь и фальшь, в том числе – в дипломатической, военной, политической сферах, давно уже стали собственностью общественности и доступны в интернете", - говорится в сообщении, опубликованном на странице офиса Саргсяна в Facebook.