Իտալական ընկերությունը հերքել է մասնակցությունն Ադրբեջանի ռազմավարի այգու նախագծին
Իտալական ճարտարապետական «120 grammi» ընկերությունը հերքել է իր մասնակցությունն Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցման նախագծին։ Այս մասին հայտնում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսությունը:
«Անդրադառնալով Ադրբեջանում «Հաղթանակի թանգարանի» կառուցմանը 120 grammi ճարտարապետական ընկերության https://www.120lab.net/ ներգրավման մասին շրջանառվող լուրերին՝ հաստատում ենք, որ ստացել ենք այդ լուրի պաշտոնական հերքումը վերոհիշյալ ընկերության իսկ կողմից:
Հյուպատոսությանն ուղարկված հաղորդագրությունում 120 grammi ճարտարապետական ընկերությունը վերահաստատում է, որ իրենք ոչ մի կերպ մասնակցություն չեն ունեցել այս նախագծին, որը հարուցել է Հայ համայնքի վրդովմունքը և ոչ միայն»,- ասվում է Վենետիկում ՀՀ Պատվո հյուպատոսության հաղորդագրության մեջ:

Итальянская компания отказалась от участия в проекте азербайджанского стратегического парка
Итальянская архитектурная компания "120 grammi" опровергла свое участие в проекте строительства "Музея Победы" в Азербайджане. Об этом сообщает Почетное консульство РА в Венеции.
"Ссылаясь на слухи об участии архитектурной компании "120 grammi" (https://www.120lab.net/) в строительстве "Музея Победы" в Азербайджане, подтверждаем, что мы получили официальное опровержение этой новости от вышеупомянутой компании.
В сообщении, отправленном в консульство, архитектурное бюро "120 grammi" подтверждает, что они не участвовали в этом проекте каким-либо образом, что вызвало возмущение армянской общины и не только", - говорится в сообщении Почетного консульства Республики Армения в Венеции.