Նոր Ղազանչիի համայնքապետը հաստատել է գյուղի ուղղությամբ ադրբեջանցիների կրկին առաջանալու լուրը
Արցախի Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի ուղղությամբ Ադրբեջանի Զինված ուժերը կրկին առաջացել են դեպի այն դիրքերը, որտեղ հայտնվել էին ապրիլի 26-ին, սակայն հետո հետ էին գնացել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրել է Նոր Ղազանչի համայնքի ղեկավար Ռուսլան Առստամյանը:
«Ադրբեջանցիները կրկին առաջ են եկել մինչև այն դիրքեր, որտեղից ապրիլի 27-ին հեռացել էին: Մեր կառավարության ու խաղաղապահների կողմից միջոցառումներ են ձեռնարկվում»,-ասել է համայնքապետը:
Նոր Ղազանչիի ուղղությամբ ադրբեջանցիների՝ կրկին առաջանալու տեղեկությունը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում հաստատել է նաև Մարտակերտի շրջվարչակազմի ղեկավար Հայկ Բախշիյանը:

Глава общины Нор Казанчи подтвердил появление азербайджанцев в близости села Нор Казанчи
В направлении села Мартакертского района Арцаха Нор Казанчи Вооруженные силы Азербайджана вновь подошли к тем позициям, где оказались 26 апреля, однако затем вернулись на свои позиции. Об этом Арменпресс сообщил глава общины Нор Казанчи Руслан Арустамян.
“Азербайджанцы вновь продвинулись до тех позиций, которые покинули 27 апреля. Со стороны нашего правительства и миротворцев предпринимаются необходимые меры” - сказал Руслан Арустамян.
Информацию о появлении азербайджанцев в направлении Нор Казанчи в беседе с Арменпресс подтвердил и руководитель Мартакертской районной администрации Айк Бахшиян.