Քաղաքացիական հագուստով 8-10 ադրբեջանցի անցել են միջդիրքային տարածք. ՊՆ
Ապրիլի 28-ին, ժամը 11.40-ի սահմաններում, ՀՀ պետական սահմանի հյուսիսարեւելյան հատվածում, N զորամասի պահպանության տեղամասում, ադրբեջանական Ալիբեյլի բնակավայրի կողմից խախտելով շփման գիծը, քաղաքացիական հագուստով 8-10 անձ անցել են միջդիրքային տարածք, իրենց հետ բերելով 30-40մ երկարությամբ խողովակներ, հավանաբար՝ նշված տարածքից մոտակա ադրբեջանական հենակետ ջուր հասցնելու նպատակով: Նկատելով ՀՀ ԶՈՒ առաջապահ դիրքերի զինծառայողներին, քաղաքացիական հագուստով անձինք շտապ հեռացել են դեպի Ալիբեյլի բնակավայր՝ թողնելով խողովակները միջդիրքային տարածքում: ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները ցուցաբերել են զսպվածություն եւ չեն ենթարկվել սադրանքների: Հակառակորդի աշխատանքները դադարեցվել են: Այս մասին տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի եւ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով եւ կատարում առաջադրված խնդիրները:

8-10 азербайджанцев в гражданском перешли на нейтральную территорию
Около 8-10 человек в гражданской одежде 28 апреля около 11:40, нарушив линию соприкосновения на северо-восточном участке государственной границы Армении, перешли на нейтральную территорию со стороны населенного пункта Алибейли, перетащив трубы длиной 30-40 м, чтобы, судя по всему, подвести воду с указанной территории на ближайший азербайджанский опорный пункт. Об этом сообщает пресс-служба минобороны РА.
Заметив военнослужащих ВС Армении, они поспешно ретировались к направлению Алибейли, оставив трубы на нейтральной территории. Армянские военнослужащие проявили сдержанность и не поддались провокациям. Работы противника приостановлены.
Согласно сообщению СНБ Армении, на участке Воротан-Давид Бек межгосударственной трассы Горис-Капан, находящейся под контролем пограничных войск СНБ, инцидентов не зафиксировано.
Подразделения ВС Армении и погранвойск СНБ контролируют ситуацию на границе по всему периметру и выполняют поставленные задачи.