Մեր երկրի զարգացման օրակարգը պետք է ձևավորվի հենց մե՛ր կողմից ու իրականություն դառնա մե՛ր աշխատանքով. նախագահ Սարգսյան
Հ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մայիսի 1-ի առթիվ:
Այսօր Աշխատանքի օրն է, ևս մեկ հիշեցում, որ նույնիսկ և հատկապես ամենաբարդ ու ճակատագրական իրավիճակներում աշխատելն անհրաժեշտություն է՝ անձնական, ազգային, պետական անհրաժեշտություն:
Յուրաքանչյուրիս մեջ կա ներուժ՝ անելու ավելին, հասնելու ավելիին, արթնացնելու կամ վերագործարկելու մեր մեջ այդ թաքնված ընդունակությունը:
Ցանկացած մարդ, որն իր ընտանիքին, հայրենիքին, ժողովրդին ծառայելու ցանկություն ունի, պետք է կարողանա, հնարավորություն ունենա դա անել: Եվ դրա համար չպետք է խոչընդոտներ լինեն:
Մենք ունեցել ենք տաղանդավոր գիտնականների, հաջողակ ձեռներեցների, հայտնի քաղաքական գործիչների, շնորհալի նկարիչների, երաժիշտների ու գրողների, լավ արհեստավորների և հողագործների սերունդներ:
Լինենք ժառանգը մեր նախնիների տաղանդի, կարողությունների և հմտությունների, լինենք հայրենիք արարող հասարակություն, հայրենիքը շենացնող հասարակություն:
Մեր երկրի օրակարգը, առավել ևս՝ զարգացման օրակարգը պետք է ձևավորվի հենց մե՛ր կողմից ու իրականություն դառնա մե՛ր աշխատանքով՝ զինվորականի ու մանկավարժի աշխատանքով, բժշկի ու ծրագրավորողի աշխատանքով, գյուղացու և հնէաբանի աշխատանքով, հավաքարարի ու բանվորի աշխատանքով, դիվանագետի ու սահմանապահի աշխատանքով, պաշտոնյայի ու դերասանի, պետական ծառայողի ու արվեստագետի աշխատանքով:
Մեր առաջնահերթ խնդիրները պետք է լինեն երկրի մեջքը քաղաքականապես ու տնտեսապես, բարոյապես ու ֆիզիկապես ուղղելը, պատերազմի անմիջական հետևանքների վերացումը և կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքարելը:
Միայն միասնական աշխատանքը կարող է դառնալ մեր հայրենիքի, այսօրվա վիճակից դուրս գալու, ստացած վերքերից վերականգնվելու փրկօղակը:
Մաղթում եմ, որ մեզնից յուրաքանչյուրը հավատա և աշխատի իր կարողությունների ու հնարավորությունների չափով՝ մոտեցնելու հաջողության ժամանակը: Հավատա և ստեղծի այդ ժամանակը, հավատա և կերտի այդ հաջողությունը»:

We Must form the Development Agenda of our Country and Make it a Reality with our Work. President Sarkissian
President of Armenia Armen Sarkissian sent a message on the occasion of Labor Day.
The Message reads as follow:
Today is Labour Day, which reminds us that it is necessary to work, even if it is difficult and the situation is critical; this is a personal, national, and state necessity.
Each of us has the potential to do more, to achieve more, to awaken or reactivate that hidden ability in us.
Anyone who wants to serve his family, homeland, and people should be able and have the opportunity to do so. There should be no obstacles to that.
We have had generations of talented scientists, successful entrepreneurs, famous politicians, talented artists, musicians, and writers, good craftsmen, and farmers.
Let us be the inheritors of the talents, abilities, and skills of our ancestors; let us be a society that creates homeland, a society that builds homeland.
We must form the agenda of our country, especially the development agenda, and make it a reality with our work: the work of servicemen and pedagogues, doctors and programmers, peasants and archaeologists, cleaners and workers, diplomats and border guards, officials and actors, civil servants and artists.
Our priority tasks should be to straighten the country's back politically and economically, morally and physically, to eliminate the immediate consequences of the war, and to fight the coronavirus.
Only joint work can become the lifeline of our homeland to get out of the current situation and recover from the wounds received.
I wish everyone believed and worked to the best of their abilities to get closer to the time of success. Believe and create that time, believe and build that success."