Արայիկ Հարությունյանը որպես վկա հարցաքննվել է
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հարցաքննվել է, այս մասին տեղեկացնում է նա՝ ֆեյսբուքյան գրառում կատարելով:
«Որպես վկա հարցաքննվել եմ ԱՀ դատախազության քննիչների կողմից՝ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 312-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով։
Հաշվի առնելով տվյալ գործի կարևորությունը՝ հայտնել եմ հնչեցված հարցերի վերաբերյալ իմ ունեցած ողջ տեղեկությունները և վերահաստատել պատրաստակամությունս հետագայում ևս վարույթին օրենքով սահմանված կարգով մասնակցելու վերաբերյալ։
Հասկանալով մեր հայրենիքի կյանքի կարևորագույն ժամանակահատվածին՝ 44-օրյա պատերազմին վերաբերող իրադարձությունների բուն ընթացքն ու պատճառահետևանքային կապերը բացահայտելու հանրային պահանջը՝ առաջիկայում իմ իրական լիազորությունների ու իրազեկվածության սահմաններում նաև հանրայնորեն կներկայացնեմ որոշ հարցերի պատասխաններ», - գրել է Հարությունյանը:

Artsakh President Questioned as Witness
Artsakh President Arayik Harutyunyan has been questioned as a witness by investigators of the Prosecutor’s Office as part of a criminal case into “overthrow of the constitutional order” under Article 312 (Part 1) of the Criminal Code of Artsakh, the president said on MondayPanorama.am reports.
“Taking into account the importance of this case, I have provided all the information I have on the issues raised and reaffirmed my readiness to continue participating in the proceedings in a manner prescribed by law in the future,” he wrote on Facebook.
Harutyunyan added that he will publicly “provide answers to some questions” within his powers given the public demand to reveal the circumstances of the recent 44-day war.