Մեկնարկեց «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար - Հայաստան 2021» ծրագիրը
Մայիսի 3-ին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի համատեղ «ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի Ճամբար - Հայաստան 2021» ծրագիրը։ Հայաստանը ՖԻՖԱ-ի Հիմնադրամի կողմից ընտրվել է որպես ծրագիրն իրականացնող առաջին երկիր։ Ծրագրի շրջանակներում ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում կանցկացվի մեկշաբաթյա ճամբար՝ անապահով ընտանիքների, ծնողազուրկ, հաշմանդամություն ունեցող երեխաների, ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների և Արցախից տեղահանված ընտանիքների՝ նախապես ընտրված 12-14 տարեկան 100 երեխաների համար։
Ծրագրի առաջին օրը մասնակից երեխաները ժամանեցին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն, անցան բուժզննում և ստացան «ՖԻՖԱ Հիմնադրամի» կողմից տրամադրած համազգեսն ու նվերները։

Стартовала программа "Армения 2021 - лагерь фонда ФИФА"
3 мая в Техническом центре ФФА/Академии футбола стартовала совместная программа Федерации футбола Армении и Фонда ФИФА - "Армения 2021 - лагерь фонда ФИФА". Армения была выбрана фондом ФИФА в качестве страны, которая первая внедрила эту программу. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
В рамках программы в Техническом центре ФФА/Академии футбола организован недельный лагерь для малообеспеченных семей, детей-сирот, детей с ограниченными возможностями, представителей национальных меньшинств и семей, перемещенных из Арцаха, а также для 100 заранее выбранных детей в возрасте 12-14 лет.
В первый день мероприятия дети прибыли в Технический центр ФФА, прошли медицинское обследование, получили форму и подарки, предоставленные Фондом ФИФА.