Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Էդվարդ Չուբարյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, ՀՀ գիտության վաստակավոր գործիչ Էդվարդ Չուբարյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի առթիվ։
«Չուբարյանների հայտի տոհմի ավանդույթներն արժանի շարունակություն ունեն՝ ի դեմս Ձեր գիտամանկավարժական բեղմնավոր գործունեության: Դրա վկայությունը Ձեր արժեքավոր աշխատություններն ու հետազոտությունները, գիտական տեսությունների մշակումներն ու մեծ հեղինակությունն են գիտության ու կրթության ասպարեզում և հատկապես Երևանի պետական համալսարանում՝ որպես գիտնական, մանկավարժ և կազմակերպիչ, այդ թվում՝ դասախոս, ամբիոնի վարիչ, պրոռեկտոր:
Այսօր էլ Դուք շարունակում եք ձեր գիտելիքը, փորձն ու եռանդը ծառայեցնել գիտությունը հարստացնելուն և սերունդներ կրթելուն»,- նշվում է ուղերձում:

Армен Саркисян поздравил Академика НАН РА Эдуарда Чубаряна
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Академику НАН РА, Заслуженному деятелю науки РА Эдуарду Чубаряну с 85-летием.
"Традиции известной династии Чубарянов имеют достойное продолжение в виде Вашей плодотворной научно-педагогической деятельности. Свидетельство этого - Ваши ценные труды и исследования, разработки научных теорий и Ваш большой авторитет в научной и образовательной сфере и особенно в Ереванском государственном университете как ученого, педагога и организатора, в том числе преподавателя, заведующего кафедрой, профессора.
Вы и сегодня своими знаниями, опытом и энергией продолжаете служить обогащению науки и дарите образование поколениям", - отмечается в послании.