Իրանում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության նախարարին
Մայիսի 2-ին ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արտաշես Թումանյանը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության նախարար Ամիր Հաթամիին:
ՀՀ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարար Հաթամիին Արցախյան երկրորդ լայնամասշտաբ պատերազմի ընթացքում և դրան հաջորդած ժամանակաշրջանում Հայաստան-Իրան սահմանի անձեռնմխելիության և Հայաստանի տարածքային ամբողջականության ապահովման հարցում Իրանի կողմից իրականացված վճռական քայլերի համար:
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության արդի խնդիրները, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության ապահովմանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Armenia’s Ambassador to Iran Artashes Toumanian held a meeting with Iranian Defense Minister Amir Hatami on May 2.
The Armenian diplomat expressed appreciation to the minister for the decisive stance of Iran for supporting the immunity of Armenia-Iran border and territorial integrity of Armenia during the Artsakh second large-scale war and its aftermath, the Embassy of Armenia in Iran reports.
During the meeting, the interlocutors discussed contemporary issues for mutual cooperation in the defense sphere as well as issues pertaining to safekeeping the regional security.