Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին
Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 76-ամյակի առթիվ Հայաստանի Հանրապետության նախագաh Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Ուղերձում ասվում է․
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 76-ամյակի առթիվ։
Նշելով այս տոնը՝ մեր մեծարանքի տուրքն ենք մատուցում մեր պապերին ու հայրերին, որոնք հսկայական զոհերի ու զրկանքների գնով ջախջախեցին նացիստական ագրեսորներին։
Համոզված եմ, որ պատերազմի տարիներին կոփված փոխօգնությունն ու բարեկամական կապերը հետագայում ևս հուսալի հիմք կծառայեն հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման համար։
Խնդրում եմ քաջառողջության ու բարօրության մաղթանքներս փոխանցել հայկական հողում ապրող բոլոր վետերաններին»։

Владимир Путин направил поздравительное послание Армену Саркисяну
По случаю 76-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание президенту Республики Армения Армену Саркисяну.
В поздравительном послании отмечается:
Сердечно поздравляю вас с 76-летием Победы в Великой Отечественной войне. Отмечая этот праздник, мы отдаем дань уважения нашим дедам и отцам, победившим нацистских агрессоров ценой огромных жертв и лишений.
Убежден, что взаимопомощь и дружеские отношения, закаленные во время войны, послужат надежной основой для развития армяно-российских союзнических отношений в будущем. Передайте, пожалуйста, всем ветеранам, проживающим на армянской земле, крепкого здоровья и благополучия".