Իրանը կոչ է արել Հայաստանին և Ադրբեջանին զսպվածություն ցուցաբերել
Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Սաիդ Խատիբզադեն կոչ է արել Հայաստանին և Ադրբեջանին զսպվածություն ցուցաբերել, հայտնում է IRNA-ն:
Խատիբզադեն  ընդգծել է տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման կարևորությունը և երկու կողմերին էլ կոչ է արել զսպվածություն ցուցաբերել՝  ցանկացած հակամարտությունից զերծ մնալու համար, հարգել միմյանց սահմանները:
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը ուշադրությամբ հետևում է երկու հարևան երկրների ՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության սահմաններին տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին և հույս ունի, որ վեճը հնարավորինս շուտ կլուծվի խաղաղ ճանապարհով», - ասել է նա:
Խատիբզադեն ընդգծել է երկրի պատրաստակամությունը` նպաստելու երկու երկրների միջև վեճերի խաղաղ կարգավորմանը:

Iranian Foreign Ministry Spokesman Saeed Khatibzadeh called on Armenia and Azerbaijan to practice self-restraint, IRNA reports.
Khatibzadeh stressed the importance of preserving stability and peace in the region and invited both sides to exercise self-restraint, to refrain from any conflict and to respect borders.
Iran is following up the recent developments at Armenia-Azerbaijan common borders with sensitivity and precision, and hopes that the dispute will be resolved as soon as possible with the parties' wisdom and peacefully.
He expressed Iran's readiness for helping solve the dispute between two countries peacefully.
The Islamic Republic of Iran is following the recent developments on the borders of the two neighboring countries of the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan with sensitivity and precision, and hopes that the dispute will be resolved as soon as possible with the tact of the parties and through peaceful means.