Երեք մարդ է տուժել Իրանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով.IRNA
Առնվազն երեք մարդ է տուժել մայիսի 17-ի առավոտյան Իրանի հյուսիս - արևելքում տեղի ունեցած երկրաշարի ժամանակ: Այդ մասին հաղորդել է IRNA գործակալությունը՝ վկայակոչելով Իրանի Կարմիր մահիկի ընկերության ստորաբաժաումներից մեկի ղեկավար Մեհդի Վալիփուրին:
Ըստ նրա տեղեկատվության՝ ներկայումս 11 փրկարարական բրիգադներ են ուղարկվել երկրի հյուսիս - արևելք՝ երկրաշարժից տուժածներին օգնություն ցույց տալու համար: Եվրոպայի Միջերկրածովյան սեյսմոլոգիական կենտրոնի տվյալներով՝ երկրաշարժի մագնիտոուդը կազմել է 5,3: Ստորգետնյա ցնցումների էպիկենտրոնը գտնվել է Բոջնուրդ քաղաքից, որտեղ բնակվում է 192 հազար մարդ, 50 կիլոմետր դեպի հարավ - արևմուտք: Օջախն ընկած է եղել 10 կիլոմետր խորության վրա, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: три человека пострадали при землетрясении в Иране
По меньшей мере три человека пострадали во время землетрясения, которое произошло в понедельник утром на северо-востоке Ирана. Об этом сообщило агентство IRNA со ссылкой на руководителя одного из подразделений Общества Красного Полумесяца в Иране (ОКПИ) Мехди Валипура, передает ТАСС.
По его информации, в настоящее время 11 спасательных отрядов направлены на северо-восток страны для оказания помощи пострадавшим от землетрясения.
Согласно последним данным Европейско-средиземноморского сейсмологического центра, магнитуда землетрясения составила 5,3. Эпицентр подземных толчков располагался на расстоянии 50 км к юго-западу от города Боджнурд, в котором проживают 192 тыс. человек. Очаг залегал на глубине 10 км.