ՀՀ և ՌԴ ԱԽ քարտուղարները քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը
Կայացել է ՀՀ և ՌԴ ԱԽ քարտուղարներ Արմեն Գրիգորյանի և  Նիկոլայ Պատրուշևի հեռախոսազրույցը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից։
«Տեղի է ունեցել ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հեռախոսազրույցը իր ռուս գործընկեր Նիկոլայ Պատրուշևի հետ:
Կողմերը քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակը և անդրադարձ կատարել այս հարցի առնչությամբ վերջին զարգացումներին:
Արմեն Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ռուսական կողմի ակտիվ ջանքերը, սույն խնդրի արագ և ամբողջական կարգավորման գործում:
Կողմերը կարևորել են մայիսի 19-ին Դուշանբեում կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ պետությունների արտաքին գործերի նախարարների նիստը ՀԱՊԿ շրջանակներում սույն խնդրի համակողմանի քննարկման համար:
Ստեղծված իրավիճակին ՀԱՊԿ արձագանքման տեսանկյունից քարտուղար Գրիգորյանը կարևորել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստի հնարավոր անցկացումը»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Секретари Совбезов Армении и РФ обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе
Состоялся телефонный разговор секретарей Совбезов Армении и России Армена Григоряна и Николая Патрушева, сообщают из пресс-службы Совета безопасности Армении, передает Panorama.am.
"Состоялся телефонный разговор секретаря Совбеза Армена Григоряна со своим российским коллегой Николаем Патрушевым. Стороны обсудили ситуацию на армяно-азербайджанской границе и коснулись последних развитий в этой связи.
Армен Григорян высоко оценил активные усилия российской стороны по быстрому и полному урегулированию вопроса.
Стороны подчеркнули важность всестороннего обсуждения этого вопроса в рамках ОДКБ на заседании Совета министров иностранных дел государств-членов ОДКБ, которая состоится 19 мая в Душанбе для.
В контексте реакции ОДКБ на ситуацию, секретарь Совета безопасности Григорян отметил важность возможного проведения заседания Комитета секретарей советов безопасности государств-членов ОДКБ",- говорится в сообщении.