Արկադի Ղուկասյանը, Բակո Սահակյանը և Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել են Սուրբ Աստվածամոր եկեղեցում կաթողիկոսի մատուցած պատարագին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 6-ին Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանու մայր տաճարում մասնակցել է Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի հանդիսապետությամբ մատուցված Սուրբ պատարագին։
Ինչպես հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից՝ պատարագին մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության երկրորդ և երրորդ նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը և Բակո Սահակյանը, Գործադիր և Օրենսդիր մարմինների ներկայացուցիչներ, Անվտանգության խորհրդի անդամներ։

Аркадий Гукасян, Бако Саакян, Араик Арутюнян приняли участие в литургии в Соборе Покрова Пресвятой Богородицы Степанакерта
Католикос всех армян Гарегин II в Соборе Пресвятой Богородицы в Степанакерте отслужил сегодня, 6 июня, священную литургию. Об этом сообщили в пресс-службе президента Арцаха.
В литургии принял участие президент Арцаха Араик Арутюнян, а также второй и третий президенты Республики Арцах Аркадий Гукасян, Бако Саакян, представители исполнительных, законодательных органов и члены Совета безопасности.