Սերժ Սարգսյանը Ջերմուկում հետևել է Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի խաղերի ընթացքին
ՀՀ երրորդ նախագահ, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ջերմուկ քաղաք, հետևել հունիսի 4-ից մեկնարկած` Ստեփան Ավագյանի անվան հուշամրցաշարի ընթացքին, որը կեզրափակվի հունիսի 14-ին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից:
Հուշամրցաշարն անցկացվում է շրջանային մրցակարգով՝ 10 մասնակիցներով և 9 խաղափուլով՝ աշխարհի լավագույն երիտասարդ հայ շախմատիստների մասնակցությամբ։
Ջերմուկ այցի շրջանակում Սերժ Սարգսյանն այս պահին հանդիպում է ունենում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվի և տեղի բնակչության հետ:

Серж Саргсян проследил за ходом шахматного турнира в память Степана Авагяна
Третий президент Республики Армения, президент Федерации шахмат Армении Серж Саргсян посетил город Джермук, где проследил за ходом начатого 4 июня шахматного турнира в память Степана Авагяна. Турнир продолжится до 14 июня, передает News.am.
Как сообщили в пресс-службе офиса третьего президента Армении, турнир пройдет в 9 туров, в нем принимает участие 10 лучших юных армянских шахматистов мира.
В рамках визита в Джермук Серж Саргсян также проводит встречи с местным населением и с активом блока ''Честь имею''.