Սրանց համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար, դրա համար ասում էին՝ տանք, որ հանգիստ ապրենք. Սերժ Սարգսյան
Այս ստահակները տարիներ ի վեր խոսում էին այն մասին, որ պետք է Ղարաբաղը տալ, Ղարաբաղից պրծնել, որ Հայաստանում հանգիստ ապրենք, Ջերմուկում բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, փոխանցում է «Այսօր»-ը:
«Սրանց համար Ղարաբաղը վզից կախված քար է եղել, մեծ քար։ Երբ մենք փորձում էինք բացատրել, որ Հայաստանից զորակոչված զինվորները, ծառայելով Արցախում՝ պաշտպանության բանակում, պաշտպանում են ոչ միայն Ղարաբաղի, այլ նաև՝ Հայաստանի սահմանները։ Հիմա վստահ եմ՝ բոլորդ էլ դրանում համոզվել եք, սյունեցիններն ավելի շատ են համոզվել, Գեղարքունիքում ապրողներն ավելի շատ են համոզվել», - ասել է Սերժ Սարգսյանը։
Նա ասել է, թե խայտառակություն է, որ ադրբեջանցիները Ջերմուկից 10 կմ հեռավորության վրա են։
«Ե՞րբ է եղել այդպիսի բան, 10 անգամ ավելի հեռու էին, ամոթ չի՞ մեզ, է՞ս էինք ուզում։ Սա խնդիր է, որը դեռևս չի ավարտվել։ Եվ ինչքան այս կապիտուլյանտները մնան իշխանության, միշտ էլ կարելի է ցանկացած անակնկալ սպասել», - նշել է ՀՀ երրորդ նախագահը։

Для них Карабах был камнем на шее, тяжелым камнем, поэтому говорили, что нужно сдать Карабах: Серж Саргсян
Эти мерзавцы годами говорили о том, что необходимо сдать Карабах, необходимо избавиться от него, чтобы спокойно жить в Армении, заявил третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении (РПА) Серж Саргсян на встрече с  активом блока "Честь имею" и сторонниками в городе Джермук Вайоцдзорской области, передает Aysor.am.
"Для них Карабах был камнем на шее, тяжелым камнем. Мы пытались объяснить, что призванные из Армении солдаты, в том числе из Джермука, служа в Карабахе – в Армии обороны – защищают границы не только Карабаха, но и Армении. Теперь, уверен, вы все в этом убедились, а люди, живущие в Сюнике и Гегаркунике, убедились в этом еще больше", - сказал Серж ясаргсян.
Он отметил, что сегодня азербайджанцы находятся на расстоянии 10 км от Джермука.
"Разве это не позор? Когда такое было? Они были в 10 раз дальше. Разве не стыдно? Мы этого хотели? Это проблема, которая до сих пор не решена. И пока эти лжецы, капитулянты будут оставаться у власти, можно ожидать любых сюрпризов. Любых", - отметил Серж Саргсян.