Այս անգամ ընտրությունը պետություն ունենալու և չունենալու միջև է. Սերժ Սարգսյան
Այս ընտրությունները մեր նպատակը կամ երազանքը չէին, մեզ բոլորիս պարտադրեցին արտահերթ ընտրություններ՝ հայրենիքի համար այս ծանր օրերին, և մենք ընդունեցինք մարտահրավերը, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ծրագիրի ներկայացման ժամանակ ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, փոխանցում է «Այսօր»-ը:
«Սեփական աթոռը հայրենիքից առավել սիրող կապիտուլյանտն ընտրեց հոգեբանական ծանր վճակում գտնվող ժողովրդին նոր ցնցումների տանելու արտահերթ ընտրությունների ճանապարհը, որին մենք դեմ էինք: ՀՀԿ-ի և «Հայրենիք» կուսակցության ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքն իր օրինակով ժողովրդին ցույց է տալիս հանուն ազգային նպատակների փոխզիջումենրի գնալու և միասին աշխատելու անհրաժեշտությունը», - նշեց Սարգսյանը:
Նա ընդգծեց՝ իրենք վճռական են տրամադրված: ՀՀ երրորդ նախագահը նաև արձանագրեց, որ առաջիկա ընտրությունները սովորական չեն, այս անգամ ընտրությունը պետություն ունենալու և չունենալու միջև է, հայրենիքը կորցնելու և չկորցնելու միջև է, անկախ պետություն չունեցող ժողովուրդներին միանալու կամ դրանից խուսափելու ևս մեկ, կամ նույնիսկ վերջին շանս ստանալու համար է:
«Ես չեմ ուզում, որ իմ թոռնիկները կամ ձեր զավակները իրենց տանը՝ Արարատի նկարի կողիքն, պատից կախեն Տաթևի վանքի կամ Սևանա լճի պատկերները, որպես կորսյալ հայրենիքի ևս մի հատվածի մասին պատմող հուշ», - ասաց Սերժ Սարգսյանը:

These Elections Are about Having or Not Having State: Serzh Sargsyan
These elections were not our goal or dream, we were imposed these snap elections – on these difficult days for our homeland – and we accepted the challenge, Republican Party of Armenia president Serzh Sargsyan said at the presentation of “I Have Honor” bloc election programAysor.am reports.
“The defeatist who loves own seat more than homeland selected the road to take the people who were in hard psychological condition to new shocks – snap elections – and we were against it. “I Have Honor” bloc formed by the RPA and Homeland parties shows to the people with its example the need to work with mutual concessions for the sake of national interests and working together,” Sargsyan noted.
He stressed that they are very determined and noted that the upcoming elections are not ordinary ones as here the choice is between having or not having state, losing or not losing state and the last chance not to join the people not having independent state.