Ժնևում մեկնարկել է Վլադիմիր Պուտինի և Ջո Բայդենի հանդիպումը
Ժնևում մեկնարկել են Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի միջև բանակցությունները՝ նեղ կազմով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԻԱ նովոստին:
Նշվում է, որ հանդիպումն ընթանում է փակ դռների հետևում, մինչ հանդիպմանը մեկնարկը լրագրողները պրոտոկոլային նկարահանում իրականացնելու հնարավորություն են ունեցել:
Ռուսաստանի նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովն ավելի վաղ հայտնել էր, որ, ի թիվս այլ հարցերի, ՌԴ և ԱՄՆ նախագահները կքննարկեն տարածաշրջանային խնդիրները, որոնց թվում են Լեռնային Ղարաբաղը, Մերձավոր Արեւելքը, Սիրիան, Լիբիան, իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, Աֆղանստանի և Կորեական թերակղզու իրավիճակի կարգավորումը, Ուկրաինան և Բելառուսը:

В Женеве проходит встреча Владимира Путина и Джо Байдена
В Женеве начались переговоры между президентом Российской Федерации Владимиром Путиным и президентом США Джо Байденом. Как передает "Арменпресс", об этом сообщает Агентство "РИА Новости".
Отмечается, что встреча проходит в закрытом режиме, до ее начала журналисты имели возможность сделать фотосъемку.
Ранее помощник президента России Юрий Ушаков сообщил, что, помимо прочего, президенты России обсудят региональные вопросы Ближнего Востока, Сирии, Ливий, ситуацию вокруг ядерной программы Ирана, ситуацию на Корейском полуострове, в Афганистане, в Украине и в Беларуси, а также вопрос Нагорного Карабаха.