Զելենսկին սպառնացել է ստեղծել «Եվրոպայի ամենահզոր բանակը»
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ եթե արևմտյան երկրները դադարեն աջակցել Ուկրաինային Դոնբասի ինքնահռչակ հանրապետությունների հետ հակամարտությունում, Կիևը ստիպված կլինի ստեղծել «Եվրոպայի ամենահզոր բանակը», հայտնում է «Взгляд»-ը:
Ինչպես պատմել է Զելենսկին արտասահմանյան ԶԼՄ-ներին տված հարցազրույցում, խոսքը գնում է մարդկային ներուժի միջոցով տեխնիկական և ռազմական գերազանցության հասնելու մասին:
«Գիտնական դառնալու, իրենց երկիրը տեխնոլոգիապես զարգացնելու փոխարեն մարդիկ կմտածեն, թե ինչպես պաշտպանել իրենց ընտանիքները և տները»,-ընդգծել է նա:

Зеленский пригрозил создать ''самую мощную армию в Европе''
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что если западные страны прекратят оказывать поддержку Украине в конфликте с самопровозглашенными республиками в Донбассе, Киеву придется создать ''самую мощную армию в Европе''.
Как рассказал Зеленским в интервью иностранным СМИ, речь идет о достижении технического и военного превосходства при помощи человеческого потенциала, однако в этом мало хорошего, сообщает ''Взгляд'', ссылаясь на РИА ''Новости''.
''Вместо того чтобы становиться учеными, технологически развивать свою страну, люди будут думать о том, как защищать семью, дом'', – подчеркнул он.