Էրդողանը հայտարարել է Պուտինի հետ հանդիպման մասին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ հանդիպելու է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Թուրքիայի ղեկավարը հայտնել է, որ մոտ ժամանակներս երկկողմ հանդիպում կունենան:
Էրդողանը նաև չի բացառել, որ Շուշիում ստորագրված Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության խորացման համաձայնագրում կարող է խոսք լինել Ադրբեջանում Թուրքիայի զինված ուժերի ռազմաբազայի ստեղծման մասին:
«Դա դուրս չի գալիս հռչակագրի դրույթներից։ Այդ թեման կարող է իր զարգացումը ստանալ Պուտինի հետ Ալիեւի խորհրդակցությունների ընթացքում: Եվ մեր բանակցությունների ընթացքում այն նույնպես կարող է իրականացվել յուրովի», - ասել է Էրդողանը:

Erdogan Does Not Exclude the Creation of a Turkish Military Base in Azerbaijan
Turkish President Recep Tayyip Erdogan announced that a meeting with Russian President Vladimir Putin will be held in the near future, "Armenpress" reports, referring to the Azerbaijani media.
Erdogan also did not rule out that the agreement signed in Shushi on deepening cooperation between Turkey and Azerbaijan may include the creation of a Turkish military base in Azerbaijan.
“This does not go beyond the provisions of the statement. This topic can be disclosed in the course of Aliyev's consultations with Putin. During our negotiations, this can be done in another way”, Erdogan said.