Էրդողանը հայտարարել է Պուտինի հետ հանդիպման մասին
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ հանդիպելու է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Թուրքիայի ղեկավարը հայտնել է, որ մոտ ժամանակներս երկկողմ հանդիպում կունենան:
Էրդողանը նաև չի բացառել, որ Շուշիում ստորագրված Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև համագործակցության խորացման համաձայնագրում կարող է խոսք լինել Ադրբեջանում Թուրքիայի զինված ուժերի ռազմաբազայի ստեղծման մասին:
«Դա դուրս չի գալիս հռչակագրի դրույթներից։ Այդ թեման կարող է իր զարգացումը ստանալ Պուտինի հետ Ալիեւի խորհրդակցությունների ընթացքում: Եվ մեր բանակցությունների ընթացքում այն նույնպես կարող է իրականացվել յուրովի», - ասել է Էրդողանը:

Эрдоган объявил о встрече с Путиным
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган объявил о встрече с президентом России Владимиром Путиным. Как сообщает ''Арменпресс'', ссылаясь на азербайджанские СМИ, глава Турции сообщил, что в ближайшее время состоится двусторонняя встреча.
Эрдоган также не исключил, что подписанное в Шуши соглашение об углублении сотрудничества между Турцией и Азербайджаном может включать и создание турецкой военной базы в Азербайджане.
''Это не выходит за рамки положений заявления. Эта тема может быть раскрыта в ходе консультаций Алиева с Путиным. Во время наших переговоров это можно сделать и по-другому'', - заявил Эрдоган.