Լավրովն ու ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարը կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրադրությունը
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Մոսկվայում կհանդիպի ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Հելգա Շմիդի հետ։ Տեղեկությունը հայտնել է Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցի ընթացքում, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան:
Կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը Մոսկվա կմեկնի հունիսի 21-ին և կմասնակցի անվտանգության միջազգային խորհրդաժողովին:
Ռուսաստանի մայրաքաղաքում կայանալիք բանակցությունների ժամանակ Լավրովն ու Շմիդը կքննարկեն տարածաշրջանային հակամարտությունների կարգավորման հեռանկարները: Կողմերը Ուկրաինայում, Մերձդնեստրում, Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ կարծիքներ կփոխանակեն։

Глава МИД России и генсек ОБСЕ обсудят ситуацию в Нагорном Карабахе
Глава МИД России Сергей Лавров проведет в Москве встречу с генеральным секретарем ОБСЕ Хельгой Шмид. Об этом официальный представитель российского внешнеполитического ведомства Мария Захарова сообщила в четверг в ходе брифинга, передает Sputnik Армения.
Генсек организации прибудет в Москву 21 июня, где примет участие в Международной конференции по безопасности.
На переговорах в российской столице Лавров и Шмид обсудят перспективы урегулирования региональных конфликтов. Стороны обменяются мнениями о ситуации на Украине, в Приднестровье, Нагорном Карабахе.