Ողջ իրավապահ համակարգն ակնհայտ հրահանգավորմամբ լծված է մեր դեմ բիրտ ուժ կիրառելուն. Սերժ Սարգսյան
Ես քվեարկել եմ հանուն անվտանգ, ինքնիշխան, տնտեսապես զարգացած Հայաստանի և Արցախի Հանրապետությունների, հանուն հզոր հայկական բանակի, հանուն մեր սահմանների անձեռնխելիության և հանուն մեր հասարակության հաշտեցման, Ձորաղբյուրի 29/45 տեղամասում քվեարկությանը մասնակցելուց հետո լրագրողներին ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Սերժ Սարգսյանը, հայտնում է Այսօր-ը:
Անդրադառնալով ընտրախախտումներին՝ Սերժ Սարգսյանն ասաց, թե ողջ իրավապահ համակարգը, հատկապես քարոզարշավի վերջին օրերին ակնհայտ հրահանգավորմամբ լծված են իրենց դեմ բիրտ ուժ կիրառելուն։
«Անհասկանալի հրավերներ իրավապահ մարմինների բաժիններ, անօրինական խուզարկություններ՝ առանց դատարանի որոշման, անօրինական ձերբակալություններ։ Ուշադիր հետևում ենք իրադարձություններին և կարծում եմ՝ օրվա երկրորդ կեսին միջանկյալ հայտարարություն կանենք և մեր հիմնական հայտարարությունը կանենք քվեարկության ավարտից անմիջապես հետո», - ասաց Սերժ Սարգսյանը։
Հարցին, թե «Հայաստան» դաշինքի հետ համագործակցության հնարավորություն տեսնում է, Սերժ Սարգսյանը պատասխանեց, թե ընտրությունների արդյունքներից հետո դրա մասին կխոսի։

Серж Саргсян проголосовал на избирательном участке 29/45 в общине Дзорахпюр
Я проголосовал за безопасную, суверенную, экономически развитую Армению и Арцах, за сильную Армянскую армию, за неприкосновенность наших границ и согласие в обществе, заявил сегодня третий президент Армении, председатель Республиканской партии Армении, представитель блока "Честь имею" Серж Саргсян после голосования на избирательном участке 29/45 в общине Дзорахпюр, передает Aysor.am.
Касаясь нарушений на выборах, Серж Саргсян сказал, что вся правоохранительная система, особенно в последние дни предвыборной кампании, очевидно с подачи властей применяет грубое насилие против представителей блока "Честь имею".
"Непонятные приглашения в отделения полиции, незаконные обыски – без решения суда, незаконные задержания. Мы внимательно следим за событиями и скорее всего во второй половине дня выступим с промежуточным заявлением. Основное заявление прозвучит уже после голосования", - сказал третий президент.
На вопрос, видит ли он возможность сотрудничества с блоком "Армения", Серж Саргсян ответил, что поговорит об этом после оглашения результатов выборов.