ԻԻՀ ԱԳՆ խոսնակը շնորհավորել է Հայաստանում խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների հաջող անցկացումը
Իրանի արտգործնախարարության խոսնակը շնորհավորել է Հայաստանում խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների հաջող անցկացումը: Այս մասին գրում է Pars Today-ը։
Կարևորելով ԻԻՀ արտաքին քաղաքականության մեջ հարևանների դերը և Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնումը, Սաիդ Խաթիբզադեն հույս է հայտնել, որ Հայաստանում նոր խորհրդարան և կառավարություն ձևավորվելով, առավել քան երբևէ կընդլայնվեն երկու երկրի բարեկամական հարաբերությունները:
Իրանի արտգործնախարարության խոսնակը հաջողություն է մաղթել ընտրություններում հաղթողներին՝ Հայաստանի զարգացման ու առաջադիմության ճանապարհին և ներքին կայունության ու տարածաշրջանում խաղաղության ամրապնդման գործընթացում:

Iranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh in a message congratulated Armenian people and representatives on the 2021 Armenian parliamentary elections, Irna news agency reported.
He wished success for the elected lawmakers with regard to establishing internal stability and strengthening peace in the region, the source said. He emphasized the importance of neighboring states in Iran's foreign policy and also promoting ties with Armenia.
The Iranian diplomat expressed certainty that establishing new parliament and government in Armenia will result in promoting friendly relations between two countries.