Չինաստանի նախագահը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է նախագահ Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը:
Չինաստանի նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանն իրենց համար ավանդական բարեկամական երկրներից է: Նա մասնավորապես նշել է, որ նախորդ տարի Չինաստանն ու Հայաստանը ձեռք ձեռքի պայքարել են կորոնավիրուսի համավարակի դեմ, ինչը նոր խթան է հանդիսացել երկկողմ հարաբերությունների ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացման համար:
«Ես մեծ նշանակություն եմ տալիս չին-հայկական հարաբերությունների զարգացմանը և պատրաստ եմ Ձեզ հետ ջանքեր գործադրել երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասված է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի շնորհավորական ուղերձում:

The President of China Congratulated President Armen Sarkissian on His Birthday
President of the People's Republic of China Xi Jinping sent a congratulatory message to President Armen Sarkissian on his birthday.
The President of China stressed that Armenia is one of their traditional friendly countries. In particular, he noted that last year China and Armenia fought hand in hand against the coronavirus, which was a new impetus for the development of bilateral relations and cooperation in various fields.
"I attach great importance to the development of Chinese-Armenian relations, I am ready to make efforts with you to raise bilateral relations to a new level for the benefit of our countries and peoples," reads the congratulatory message of President of China Xi Jinping to President Armen Sarkissian.