Արցախում հաստատվել են կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպքեր
Արցախում հունիսի 24-ի ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել են կորոնավիրուսային հիվանդության 5 նոր դեպքեր: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից։
Մեկ օրում կատարվել է 39 թեստավորում։ Թեստավորման ընդհանուր թիվն, այսպիսով, Արցախում հասել է 26 164-ի։ Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2 887 դեպք։ 2021 թվականի սկզբից կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8 712 քաղաքացու հետազոտություն, որոնցից 903-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին Արցախում ստացիոնար բուժում է ստանում  11 վարակակիր, իսկ թեթև hիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային  պայմաններում՞:

В Арцахе выявили 5 новых случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 23 июня проведены 39 тестов на коронавирус, в республике выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 11 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 8712 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 903 граждан зарегистрирован положительный результат. В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2887. В Арцахе проведено 26 164 тестов на коронавирус.