Արմեն Սարգսյանը տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացման հեռանկարներն է քննարկել էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատարի և FAST հիմնադրամի տնօրենի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանին և Հայաստանի գիտության և տեխնոլոգիաների հիմնադրամի (FAST) գործադիր տնօրեն Արմեն Օրուջյանին։
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել մեր երկրում գիտատեխնիկական ու տեխնոլոգիական ոլորտների զարգացման ներուժին ու հեռանկարներին: Նախարարի պաշտոնակատարը և FAST հիմնադրամի գործադիր տնօրենը նախագահ Սարգսյանին են ներկայացրել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում իրականացվող ծրագրերն ու աշխատանքները:
Քննարկվել են նախագահական ATOM (Advanced Tomorrow) նախաձեռնության շրջանակում համատեղ նախագծերի իրականացման հնարավորություններն ու ուղղությունները: Կարևորվել է ATOM-ի հետ գործակցող միջազգային առաջատար տեխնոլոգիական ու գիտակրթական կազմակերպությունների և տեղական ընկերությունների միջև փոխգործակցության զարգացումը:

Армен Саркисян обсудил перспективы развития научно-технической и технологической отраслей с И.О. министра экономики и директором фонда FAST
Президент Республики Армен Саркисян принял И.О. министра экономики Ваана Керобяна и Исполнительного директора Фонда науки и технологий Армении (FAST) Армена Оруджяна.
На встрече речь шла о потенциале и перспективах развития в нашей стране научно-технической и технологической отраслей. И.О. министра и Исполнительный директор фонда FAST представили Президенту Саркисяну реализуемые в сфере высоких технологий проекты и работы.
Обсуждались возможности и направления реализации совместных проектов в рамках президентской инициативы АТОМ (Advanced Tomorrow). Подчёркнута важность развития взаимодействия между сотрудничающими с проектом АТОМ передовыми международными технологическими и научно-образовательными организациями и местными компаниями.