Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը վերջին տարիներին իր դերակատարումն է ունեցել մեր երկրի քաղաքական կյանքում, ինչը չափազանց գնահատելի է:
Նշվել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը մեկն էր այն քաղաքական ուժերից, որ երկրում ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու համար ի սկզբանե պաշտպանեց արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման գաղափարը, ինչը կարևոր որոշում էր պետության կայունության ու ապագայի տեսանկյունից: Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ թեև արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Լուսավոր Հայաստանը» չի մտնում Ազգային ժողով, այդուհանդերձ, կուսակցությունը ակտիվ գործունեություն կծավալի նաև խորհրդարանից դուրս՝ ի նպաստ երկրի զարգացման ու առաջընթացի:
Խոսելով իրենց առաջիկա ծրագրերի մասին՝ Էդմոն Մարուքյանը մասնավորապես ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը շարունակելու է ներկայացնել ու պաշտպանել իրենց դավանած արժեքներն ու գաղափարները:

Армен Саркисян встретился с лидером партии "Просвещенная Армения" Эдмоном Марукяном
Президент Республики Армен Саркисян сегодня встретился с лидером партии "Просвещенная Армения" Эдмоном Марукяном.
Президент Саркисян сказал, что партия "Просвещенная Армения" в последние годы играла свою роль в политической жизни страны, что чрезвычайно ценно.
Отмечено, что "Просвещенная Армения" была одной из тех политических сил, которые для преодоления создавшегося в стране кризиса изначально защищали идею проведения внеочередных парламентских выборов, что было важным решением с точки зрения государственной стабильности и будущего. Президент Республики выразил надежду, что хотя по предварительным результатам внеочередных выборов "Просвещенная Армения" не попала в Национальное Собрание, тем не менее, партия и вне парламента будет вести активную деятельность во имя развития страны и прогресса.
Говоря о планах партии на будущее, Эдмон Марукян, в частности, сказал, что "Просвещенная Армения" продолжит представлять и отстаивать свои ценности и идеи.