Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 նոր դեպք
Հունիսի 24-ին կատարվել է 39 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք: Ինչպես տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 11 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8751 քաղաքացու հետազոտություն, որից 904-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2888 դեպք: Կատարվել է 26 203 թեստավորում:

В Арцахе выявили один новый случай заражения коронавирусом
В Арцахе 24 июня проведены 39 тестов на коронавирус, в республике выявлен один новый случай заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 11 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 8751 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 904 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2888. В Арцахе проведен 26 203 тест на коронавирус.