Ֆեյսբուքյան «Խանքենդի» էջում Ստեփանակերտի ինքնահռչակ պատգամավորը ներկայացնում է իր գոյություն չունեցող գրասենյակի կոնտակտները . Արցախի ՄԻՊ-ը ահազանգում է
Ադրբեջանը շարունակում է Արցախի ժողովրդի դեմ ագրեսիան՝ տեղեկատվական ահաբեկչությամբ հոգեբանական ճնշում գործադրելով Արցախում ապրող մարդկանց վրա։ Նպատակը մեկն է՝ հայաթափել Արցախը՝ տարբեր մեթոդներով վախ, հուսահատություն և հոգեբանական ճնշվածություն տարածելով Արցախում ապրող մարդկանց շրջանում։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը:
«Եթե մինչ այդ զանգում էին մեր բնակիչներին ու առաջարկում գնել խանութներն ու բնակարանները, այժմ Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում ակտիվացել է «Խանքենդի/Ստեփանակերտ» էջը, որը հստակորեն իրականացնում է արդբեջանական քարոզչամեքենայի պատվերները։ Վերջին գրառմամբ էլ Ստեփանակերտի ինքնահռչակ պատգամավորը ներկայացնում է իր գոյություն չունեցող գրասենյակի կոնտակտները՝ իբր թե ակնկալելով, որ Արցախի բնակիչները կդիմեն իրեն։ Սա ադրբեջանական իշխանությունների հերթական մանիպուլյացիան ու երկակի խաղն է՝ միջազգային հանրության առջև հանդես գալ խաղաղասերի դիմակով, իսկ երկրի ներսում սեփական հասարակությանը սնել հայատյացությամբ։
Էջի բովանդակային ուսումնասիրությունը հստակ ցույց է տալիս, որ այն համակարգվում է Ադրբեջանի պետական մարմինների կողմից և նպատակ է հետապնդում տեղեկատվական տեռորի միջոցով հոգեբանական ճնշում գործադրել Արցախի բնակիչների վրա, իսկ էջի գրառումների տակ մեկնաբանությունները լցված են հայատյացության, հայերի նկատմամբ ատելության խոսքի մեծ ծավալով։
Ազգային անվտանգության մարմինները պետք է գործադրեն անհրաժեշտ տեխնիկական միջոցները էջի տարածումը մեր բնակչության շրջանում խլացնելու և մեր բնակչության հոգեբանական անձեռնմխելիությունը ապահովելու համար։
Միջազգային կազմակերպությունների ուշադրություն եմ հրավիրում այս հարցին․սա Ադրբեջանի կողմից իրականացվող հոգեբանական ահաբեկչություն է, Արցախի հայերի նկատմամբ էթնիկ զտման համակարգված քաղաքականության բաղադրիչ։
Հարգելի՛ հայրենակիցներ, պետք չէ տրվել ադրբեջանական մանիպուլյացիաներին, որևէ դեպքում հավանություն (like) մի դրեք էջին, ինչի հետևանքով դուք անընդհատ ստանալու եք տվյալ էջով տարածվող խաբեություն պարունակող և մոլորության մեջ գցող տեղեկատվությունը։
Անհրաժեշտ է որքան հնարավոր է շատ բողոքարկել (Report) էջը, որպեսզի կասեցվի դրա տարածումը մեր օգտատերերի շրջանում։ Բողոքարկման քայլերը կից տեսանյութում»,- նշված է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունում:

Ombudsman of Artsakh Gegham Stepanyan has made a statement on Azerbaijan's attempts of exerting psychological pressure on the Artsakh residents.
''Azerbaijan continues its aggression against the people of Artsakh, exerting psychological pressure on the Artsakh residents through information terrorism. The goal is one: to evict the Armenians from Artsakh by spreading fear, despair and psychological depression among the people of Artsakh.
If before our residents were called and offered to sell shops and apartments, now the "Khankendi / Stepanakert" page has been activated on the Facebook social network, which clearly carries out the orders of the Azerbaijani propaganda. In the last post, the self-proclaimed “deputy elected from Stepakert” presents the contacts of his non-existent office, as if expecting that the residents of Artsakh will apply to him. This is another manipulation of the Azerbaijani authorities and a double game to appear in front of the international community in the guise of a peace-loving country, and to feed its own society inside the country with Armenophobia.
The content of the page clearly shows that it is coordinated by the state bodies of Azerbaijan and aims to put psychological pressure on the people of Artsakh through information terror, and the comments under the page posts are full of Armenophobia and hate speech against Armenians.
The national security bodies must take the necessary technical measures to silence the spread of the page among our population and to ensure the psychological immunity of our population.
I draw the attention of international organizations to this issue: this is a psychological terrorism carried out by Azerbaijan, a component of a systematic policy of ethnic cleansing against the Armenians of Artsakh.
Dear compatriots, do not give in to Azerbaijani manipulations, do not like the page, as a result of which you will constantly receive misleading information containing deception spread on that page.
It is necessary to report page as much as possible in order to stop its spread among our users. Report steps are in the attached video''.