ԱՄՆ-ի Նյու Ջերսի նահանգը ճանաչեց Արցախի Հանրապետությունը
Ամերիկայի միացյալ նահանգների Նյու Ջերսիի Սենատը ժամեր առաջ միաձայն ընդունել է Արցախի ճանաչման մասին բանաձև՝ դառնալով ԱՄՆ-ի՝ Արցախի անկախությունը ճանաչած տասներորդ նահանգը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Գործադրած նպատակային ջանքերի համար իմ և Արցախի ժողովրդի կողմից երախտագիտություն եմ հայտնում Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբին և բանաձևը նախաձեռնած սենատոր Ջոզեֆ Լագանին։
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի միջազգային ճանաչումն այլընտրանք չունի, և այդ նպատակի իրագործման համար շարունակելու ենք մեր համառ պայքարը․․․» - գրել է Հարությունյանը:

Сенат американского штата Нью-Джерси единогласно принял резолюцию о признании Арцаха
Несколько часов назад Сенат американского штата Нью-Джерси единогласно принял резолюцию о признании Арцаха. Это десятый штат США, который признал независимость Арцаха. Об этом на своей странице в Facebook написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
"От имени народа Арцаха и от себя лично выражаю искреннюю благодарность Армянскому национальному комитету Америки и сенатору Джозефу Лагану за проделанную целенаправленную работу.
Альтернативы международному признанию права народа Республики Арцах на самоопределение нет и мы продолжим нашу упорную борьбу за достижение этой цели", - отметил Араик Арутюнян․