Գերմանիան ՀՀ քաղաքացիների համար չեղարկել է մուտքի սահմանափակումները
Գերմանիան վերանայել է այլ երկրների քաղաքացիների մուտքի արգելքի սահմանափակումները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` schengenvisainfo-ն տեղեկացնում է, որ Գերմանիան մուտքի սահմանափակումները չեղարկել է նաև ՀՀ քաղաքացիների համար:
Սահմանափակումները հանվել են նաև Մոլդովայի, Մոնտենեգրոյի, Կոսովոյի, Քաթարի, Կանադայի, Հորդանանի, Բոսնիա և Հերցեգովինայի, Ադրբեջանի և Բրունեյի քաղաքացիների համար:
Նշվում է, որ յուրաքանչյուր ոք, ով բնակվում է այդ երկրներից մեկում, կարող է Գերմանիա մուտք գործել առանց ճանապարհորդության կարևոր պատճառի և անկախ պատվաստման կարգավիճակից:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտնում է, որ Գերմանիան կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակը վերահսկողության տակ է վերցրել:

Германия сняла ограничения на въезд для граждан Армении
Германия пересмотрела ограничения на въезд в страну для граждан из других стран. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на schengenvisainfo, что Германия сняла ограничения на въезд в том числе для граждан Армении.
Также были сняты ограничения для граждан Молдовы, Черногории, Косово, Катара, Канады, Иордании, Боснии и Герцеговины, Азербайджана и Брунея.
Отмечается, что любой, кто живет в одной из этих стран, может въехать в Германию без важных причин для поездки и независимо от статуса вакцинации.
Всемирная организация здравоохранения сообщает, что Германия взяла под контроль ситуацию с коронавирусом.