Ռուսաստանի ՊՆ պատվիրակությունը կժամանի Հայաստան
Հուլիսի 8-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանի հեռախոսազրույցը ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են իրադրությունը Գեղարքունիքի և Սյունիքի մարզերի հայ-ադրբեջանական սահմագոտիներում և դրա հանգուցալուծման ուղիները, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետությունում ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի կողմից իրականացվող առաքելության ընթացքը:
Վաղարշակ Հարությունյանն ու Վալերի Գերասիմովն անդրադարձել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցության խորացմանն ուղղված երկկողմ ծրագրերի ու գործողությունների քննարկման նպատակով առաջիկա օրերին Հայաստան ժամանող ՌԴ ՊՆ պատվիրակության հետ նախատեսվող բանակցությունների օրակարգը, ինչպես նաև ՀՀ զինված ուժերում մեկնարկած լայնածավալ բարեփոխումների ընթացքը:

Russian Military Delegation to Arrive in Armenia to Discuss Military Cooperation Programs
Armenia's acting minister of defense Vagharshak Harutyunyan hold a phone conversation on July 8 with the Chief of the General Staff of the Russian Armed Forces, army general Valery Gerasimov.
The interlocutors discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani Gegharkunik and Syunik provinces' border sections, ways of the solution as well as Russia's peacekeeping mission in Nagorno Karabakh.
Harutyunyan and Gerasimov also referred to the agenda of the negotiations with the Russian delegation that is due to Armenia in the upcoming days to discuss bilateral programs on boosting Armenian-Russian military cooperation.