Բանտարկում են նրանց, ովքեր զենքը ձեռքին պաշտպանել են մարզի բնակիչների անվտանգությունը․ Ռոբերտ Քոչարյան
Ադրբեջանի նախագահի՝ Հայաստանի նկատմամբ սպառնալիքներ պարունակող վերջին հայտարարությունից անցել է բավական ժամանակ, և հանրությունը սպասում էր, որ պետության անունից կհնչի համարժեք պատասխան: Դա՛ է պահանջում պետության շահը: Ցավոք, դա հերթական անգամ տեղի չունեցավ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ երմկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը:
«Միջազգային հարաբերություններում չի հարգվում վախվորածությունը և անհստակությունը: Հայաստանին և հայ ժողովրդին ուղղված սպառնալիքները պահանջում են կոշտ և հստակ արձագանք: Հայաստանը պետք է դրսևորի բավարար կամք՝ պաշտպանելու իր տարածքային ամբողջականությունը և ժողովրդի արժանապատվությունը:
Ցավալի է փաստել, բայց քանի դեռ Հայաստանը ղեկավարում է պատերազմում պարտված ղեկավարը, այս ստորացուցիչ պատկերը շարունակվելու է:
Ավելին, դրա հետ միաժամանակ, իշխանությունները, իրենց թերարժեքության բարդույթով պայմանավորված, ձերբակալում են Սյունիքի համայնքապետերին: Բանտարկում են նրանց, ովքեր զենքը ձեռքին պաշտպանել են մարզի բնակիչների անվտանգությունը»:

Until Armenia is Headed by a Leader Defeated in the War the Humiliating Picture Will Continue - Robert Kocharyan
Quite long time passed since the recent statement of the Azerbaijani president containing threats addressed to Armenia with the society waiting equivalent responce on behalf of the state, Armenia's second president Robert Kocharyan stated, adding that it is a demand of the state interestAysor.am reports.
"Sadly, it did not take place again," the leader of the "Armenia" bloc stated.
"In international relations the fearfulness and unclearness is not being respected. The threats addressed to Armenia and the Armenian people demand tough and clear responce. Armenia must demonstrate enough will to defend its territorial integrity and people's dignity," he noted.
Kocharyan stressed that it is painful to record but until Armenia is headed by a leader defeated in the war this humiliating picture will continue.
"Moreover, together with it, the authorities - agreed with their inferiority complex - arrest heads of Syunik communities. They jail those who with weapons in their hands defended the security of the people of the province," Kocharyan noted.