Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին:
Նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Նշանակալի է Ձեր անձնական ներդրումը հայ-գերմանական հարաբերությունների ամրապնդման և տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնման գործում:
Մեծապես արժևորում եմ փոխադարձ վստահության վրա հիմնված երկկողմ հարաբերությունները և համոզված եմ, որ դրանք կնպաստեն երկու երկրների համագործակցության շարունակական զարգացմանը և խորացմանը։
Ջերմությամբ եմ հիշում Երևանում և Բեռլինում կայացած մեր հանդիպումները, որոնց արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-գերմանական գործընկերությանը` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության»:

Armen Sarkissian Congratulated Chancellor of Germany Angela Merkel on her Birthday
President of the Republic Armen Sarkissian sent a congratulatory message to the Chancellor of the Federal Republic of Germany Angela Merkel on her birthday.
The congratulatory message of the President particularly says:
"Your personal contribution to the strengthening of the Armenian-German relations and the expansion of cooperation in various spheres is significant.
I greatly appreciate the bilateral relations based on mutual trust, and I am sure that they will contribute to the continuous development and deepening of cooperation between the two countries.
I fondly remember our meetings in Yerevan and Berlin, due to which the consistent implementation of the obtained agreements will give new impetus to Armenian-German partnership for the benefit of our peoples."