Արմեն Սարգսյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելին:
Նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Նշանակալի է Ձեր անձնական ներդրումը հայ-գերմանական հարաբերությունների ամրապնդման և տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ընդլայնման գործում:
Մեծապես արժևորում եմ փոխադարձ վստահության վրա հիմնված երկկողմ հարաբերությունները և համոզված եմ, որ դրանք կնպաստեն երկու երկրների համագործակցության շարունակական զարգացմանը և խորացմանը։
Ջերմությամբ եմ հիշում Երևանում և Բեռլինում կայացած մեր հանդիպումները, որոնց արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրագործումը նոր որակ կհաղորդի հայ-գերմանական գործընկերությանը` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության»:

Армен Саркисян поздравил Ангелу Меркель
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Канцлеру Федеративной Республики Германия Ангеле Меркель по случаю ее Дня рождения.
В поздравительном послании президента, в частности, говорится:
"Значителен Ваш личный вклад в дело укрепления армяно-германских отношений и расширения взаимодействия в различных областях.
Очень ценю основанные на взаимном доверии двусторонние отношения и уверен, что они послужат непрерывному развитию и углублению сотрудничества двух стран.
С теплотой вспоминаю наши встречи в Ереване и Берлине – в их результате были достигнуты договорённости, последовательная реализация которых придаст новое качество армяно-германскому взаимодействию ради благоденствия наших народов".