Հայաստանի մարտական հենակետերում կատարվել են ստուգումներ
Անձնակազմի մարտական պատրաստության աստիճանն ու բարոյահոգեբանական վիճակը ստուգելու նպատակով 5-րդ զորամիավորման հրամանատարի տեղակալ, գնդապետ Ս. Ստեփանյանը հուլիսի 22-ին այցելել է հենակետեր։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալը ծանոթացել է սահմանագոտու տվյալ հատվածում տիրող օպերատիվ իրավիճակին, ծագած խնդիրների շուրջ զրուցել անձնակազմի հետ եւ հետագա ծառայության կազմակերպման ուղղությամբ ցուցումներ տվել ստորաբաժանումների ղեկավարներին։

На боевых позициях Армении проведены инспекции
С целью проверки степени боевой подготовки и морально-психологического состояния личного состава заместитель командира 5-го соединения полковник С. Степанян 22 июля посетил боевые позиции, сообщает управление информации и по связям с общественностью министерства обороны Армении.
Заместитель командира соединения ознакомился с оперативной ситуацией на участках границы, беседовал с личным составом относительно возникших проблем и дал руководителям подразделений указания по организации дальнейшей службы.