Ադրբեջանի զինված ուժերը Գեղարքունիքի և Երասխի հատվածներում կրակել են հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Հուլիսի 26-ին, ժամը 03:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, հայկական կողմից տուժածներ չկան:
Հուլիսի 26-ին, ժամը 11։30-ից սկսած, հակառակորդը հրադադարը խախտել է նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի ուղղությամբ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Հայկական կողմը դիմել է հակազդող գործողությունների։

Azerbaijani Forces Open Fire at Armenian Positions in Gegharkunik and Ararat Sections of Border
On July 26, at around 03:30, the Azerbaijani armed forces opened fire from various caliber firearms at the Armenian positions located in the Gegharkunik section of the Armenian-Azerbaijani border, the defense ministry of Armenia told Armenpress.
There are no casualties on the Armenian side.
On July 26, starting from 11:30, the Azerbaijani forces violated the ceasefire also in the direction of the Ararat section of the border, in particular in Yesakh, by firing shots from various caliber firearms at the Armenian positions. The Armenian side took countermeasures.