Արայիկ Հարությունյանը հետևել է «Львиное сердце» մարտական ակումբի տղաների կողմից Ստեփանակերտում անցկացվող վարպետության դասերին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հուլիսի 25-ին այցելել է Արցախի խառը մենամարտերի (MMA) ֆեդերացիայի պարապմունքների անցկացման մարզադահլիճ և հետևել մոսկովյան «Львиное сердце» մարտական ակումբի տղաների կողմից անցկացվող վարպետության դասերին։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում նշել է, որ տարբեր երկրներից անվանի հայ մարզիկների Արցախում գտնվելը հաջողված օրինակ է Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման ու զարգացման համար, ընդգծել, որ Սփյուռքում գործող տարբեր կազմակերպությունների՝ հատկապես այս ընթացքում ակտիվ ներգրավումն արցախյան կյանքին բարոյահոգեբանական առումով շատ կարևոր նշանակություն ունի։ Անդրադառնալով մարզական կյանքին՝ նախագահ Հարությունյանը շեշտել է, որ Արցախում տարբեր սպորտաձևերի զարգացումը գտնվում է Կառավարության ուշադրության կենտրոնում, և, ընթացիկ սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծմանը զուգահեռ, շարունակելու են այս ոլորտում ներդրումներ կատարել։

Араик Арутюнян наблюдал за мастер-классом, проведенным в Степанакерте членами боевого клуба "Львиное сердце"
25 июля президент Республики Арцах Араик Арутюнян побывал в спортивном зале Федерации смешанных единоборств (ММА) Арцаха и наблюдал за мастер-классом, проведенным спортсменами московского боевого клуба "Львиное сердце".
Обращаясь к борцам, глава государства отметил, что визит в Арцах известных армянских спортсменов из разных стран мира является успешным примером укрепления и развития связей между Родиной и Диаспорой, подчеркнув при этом, что активное участие в жизни Арцаха различных организаций, действующих в Диаспоре, особенно в этот период, имеет важное значение с морально-психологической точки зрения.
Касаясь спортивной жизни республики, президент Арутюнян подчеркнул, что вопрос развития различных видов спорта в Арцахе находится в центре внимания правительства, и наряду с решением текущих социально-экономических проблем будут продолжены инвестиции и в эту сферу.