Մաճկալաշեն գյուղի գերեվարված բնակիչն Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից ծեծի ու անմարդկային վերաբերմունքի է ենթարկվել. Արցախի ՄԻՊ
Ռուսական խաղաղապահ ուժերի միջամտությամբ հայկական կողմին է փոխանցվել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն գյուղի գերեվարված բնակիչը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը:
«Իրականացված բժշկական զննության արդյունքում պարզվել է, որ նա
Ադրբեջանի Զինված ուժերի կողմից ծեծի և անմարդկային վերաբերմունքի է ենթարկվել, ինչի հետևանքով վնասվել է աջ ոտքը: Պատառոտվել են շորերը:
Քաղաքացին այժմ գտնվում է գյուղի իր տանը:
Ադրբեջանական կողմը շարունակում է իր ագրեսիվ պահվածքը` առիթը բաց չթողելով խոշտանգելու ու նվաստացնելու իրենց վերահսկողության տակ հայտնված քաղաքացիներին:
Միջազգային կազմակերպությունների և Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինների ուշադրությունն եմ հրավիրում միջադեպի վրա»- գրել է Արցախի ՄԻՊ-ը:

Captured Villager Was Beaten and Inhumanely Treated by the Armed Forces of Azerbaijan: Artsakh’s Ombudsman
The captured resident of Machkalashen village of Artsakh’s Martuni was handed over to the Armenian side with the mediation of the Russian peacekeeping forces, Artsakh’s Ombudsman Gegham Stepanyan informs, Public Radio of Armenia reports
''A medical examination revealed that he was beaten and inhumanely treated by the Armed Forces of Azerbaijan, as a result of which his right leg was injured. The clothes were torn. The citizen is now in his village house,'' the Ombudsman said in a Facebook post.
''The Azerbaijani side continues its aggressive behavior, not missing the opportunity to torture and humiliate its citizens,'' Gegham Stepanyan said.
The Ombudsman draws the attention of international organizations and the law enforcement bodies of the Artsakh Republic to the incident.