ՌԴ միջնորդությամբ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը վերականգնելու վերաբերյալ. ՀՀ ՊՆ
ՌԴ խաղաղապահ զորքերի հրամանատարության միջնորդությամբ ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը վերականգնելու վերաբերյալ, հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Այս պահին, նշված պայմանավորվածությունը հիմնականում կատարվում է։
Ադրբեջանական սադրանքի արդյունքում սկսված մարտական գործողությունների ընթացքում երկուստեք կիրառվել են հրաձգային զինատեսակներ և ականանետեր։ Ընդ որում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից ականանետային կրակ է բացվել ի պատասխան հակառակորդի կողմից ականանետերի կիրառման։
Շփման գծի փոփոխություն տեղի չի ունեցել, սահմանային իրադրությունը գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո։

Ceasefire Reached with Russia's Mediation Mainly Observed, no Changes in Line of Contact Occurred - Armenia MOD
An agreement on restoring ceasefire on the line of contact between the Armenian and Azerbaijani armed forces in north-eastern direction has been reached with the mediation of the commandership of the Russian peacekeeping troopsAysor.am reports.
As of the moment, the ceasefire is mainly being observed.
Armenia's Ministry of Defense reports that as a result of Azerbaijani provocation the two sides used firearms and mortars. The Armenian side used the mortars in response to their use by the adversary.
No changes in the line of contact have occurred, the situation on the border is under control of the subdivisions of the Armenian Armed Forces.