Հայաստանը ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը. Ռուբեն Ռուբինյան
Հայաստանը սեպտեմբերի 16-ին ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է 7-րդ գումարման ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում:
«Սույն թվականի սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանը ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը՝ սրանից բխող բոլոր հետևանքներով»,-ասել է Ռուբինյանը:
Նա հիշեցրել է, որ մայիսի 12-ի իրադարձություններից հետո գործընթաց կա ՀԱՊԿ-ում: «Եվ մենք շարունակելու ենք  օգտագործել մեզ հասու գործիքակազմը,  կարծում ենք, որ ՀԱՊԿ-ը պետք է համապատասխան արձագանք տա այս իրավիճակներին, որովհետև դա ՀԱՊԿ պարտավորությունն է»,-ասել է Ռուբինյանը:

Armenia will assume the chairmanship of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) on September 16, Chairman of the standing committee on foreign affairs of the 7th convocation parliament Ruben Rubinyan said on Public TV, Armenpress reports.
“Armenia will assume the CSTO chairmanship on September 16 this year, with all consequences deriving from this”, he said.
The lawmaker reminded that after the Mat 12 incidents, there is a process in the CSTO. “And we will continue to use the tools available to us, we think that the CSTO must give a respective response to these situations because it is the CSTO duty”, he said.