Հայաստանը ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը. Ռուբեն Ռուբինյան
Հայաստանը սեպտեմբերի 16-ին ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը:  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասել է 7-րդ գումարման ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում:
«Սույն թվականի սեպտեմբերի 16-ին Հայաստանը ստանձնելու է ՀԱՊԿ նախագահությունը՝ սրանից բխող բոլոր հետևանքներով»,-ասել է Ռուբինյանը:
Նա հիշեցրել է, որ մայիսի 12-ի իրադարձություններից հետո գործընթաց կա ՀԱՊԿ-ում: «Եվ մենք շարունակելու ենք  օգտագործել մեզ հասու գործիքակազմը,  կարծում ենք, որ ՀԱՊԿ-ը պետք է համապատասխան արձագանք տա այս իրավիճակներին, որովհետև դա ՀԱՊԿ պարտավորությունն է»,-ասել է Ռուբինյանը:

Армения примет председательство в ОДКБ: Рубен Рубинян
Армения  16 сентября примет председательство в ОДКБ. Как сообщает Арменпресс, об этом в эфире Общественного телевидения заявил председатель постоянной комиссии НС по внешним связям 7-го созыва Рубен Рубинян.
''16 сентября Армения примет председательство в ОДКБ со всеми вытекающими из этого последствиями'', - сказал Рубинян.
Он напомнил, что после событий 12 мая в ОДКБ идет процесс. ''И мы продолжим использовать все доступные нам инструменты. Мы считаем, что ОДКБ должна адекватно отреагировать на эту ситуацию, потому что это обязанность ОДКБ'', - сказал Рубинян.