Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ռուսաստանի նախագահի ուղերձում ասված է.
Ընդունեք շնորհավորանքներս Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Հուսով եմ, որ Ձեր ղեկավարած կառավարության գործունեությունը կնպաստի ռուս-հայկական բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում խաղաղության, անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Մեր կողմից պատրաստ ենք շարունակել կառուցողական երկխոսությունը և երկկողմ ու տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ համատեղ աշխատանքը:

Vladimir Putin Congratulates Nikol Pashinyan on Being Appointed Prime Minister of Armenia
Russian President Vladimir Putin congratulated Nikol Pashinyan on his appointment as Prime Minister of Armenia, Kremlin press service reports.
''Accept my congratulations on Your appointment as Prime Minister of the Republic of Armenia.
I hope that the activities of the government headed by you will contribute to the further development of friendly and allied Russian-Armenian relations, as well as the strengthening of peace, security and stability in the South Caucasus.
For our part, we are ready to continue constructive dialogue and joint work on topical issues on the bilateral and regional agenda.