Ուկրաինայի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ուկրաինայի վարչապետ Դենիս Շմիգալը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Դենիս Շմիգալի ուղերձում ասված է.
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր արհեստավարժությունն ու քաղաքական փորձը կնպաստեն Ուկրաինայի և Հայաստանի միջև Գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը:
Ուզում եմ Ձեզ հավաստիացնել, որ Ուկրաինայի կառավարությունը պատրաստ է ուկրաինա-հայկական համագործակցության կառուցողական և փոխշահավետ զորգացմանը բոլոր ոլորտներում:
Հուսով եմ, որ Համատեղ ուկրաինա-հայկական միջկառավարական տնտեսական համագործակցության հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը զգալիորեն կաշխուժացնի առևտրատնտեսական համագործակցությունը մեր երկրների միջև:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի պարոն Վարչապետ, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու աշխատանքում՝ ի շահ հայ ժողովրդի»:

Премьер-министр Украины направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании говорится:
“Примите мои искренние поздравления по случаю Вашего назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Убежден, что Ваш профессионализм и политический опыт будут способствовать установлению партнерских отношений между Украиной и Арменией.
Хочу заверить вас, что правительство Украины готово к конструктивному и взаимовыгодному развитию украинско-армянского сотрудничества во всех сферах.
Надеюсь, что проведение очередного заседания Совместной украинско-армянской межправительственной комиссии по вопросам экономического сотрудничества значительно активизирует торгово-экономическое сотрудничество между нашими странами.
Пользуясь случаем, желаю Вам, уважаемый господин премьер-министр, крепкого здоровья, благополучия и новых достижений в Вашей ответственной работе на благо армянского народа”.