ՀՀ նախագահն ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուսիմա Մասանորին:
Դեսպան Մասանորն իր երախտագիտությունն է հայտնել նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ Ճապոնիա կատարած աշխատանքային այցի համար՝ նշելով, որ այն ևս մեկ անգամ խորհրդանշում է երկու երկրների միջև բարեկամությունը, և համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի նախագահի այցը մեծ ներդրում կունենա երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել բարձր մակարդակի հյուրընկալության համար: Անդրադառնալով Ճապոնիայում ունեցած հանդիպումներին ու քննարկումներին և երկու երկրների համագործակցության հեռանկարներին՝ նախագահը նշել է, որ փոխշահավետ համագործակցության մեծ ներուժ է առկա մասնավորապես էներգետիկայի, այդ թվում՝ միջուկային էներգետիկայի և միջուկային անվտանգության, բարձր տեխնոլոգիաների, կրթության, գիտության ու մշակույթի ոլորտներում:

Армен Саркисян принял посла Японии в Армении Фукусиму Масанори
Президент Республики Армен Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного посла Японии в Армении Фукусиму Масанори.
Посол Масанори выразил Президенту Армену Саркисяну благодарность за рабочий визит в Японию, отметив, что он еще раз символизирует дружбу между двумя странами. Посол выразил уверенность, что визит Президента Армении внесет большой вклад в дело дальнейшего развития двусторонних отношений.
Президент Саркисян выразил благодарность за оказанный на высоком уровне прием. Коснувшись состоявшихся в Японии встреч и обсуждений, а также перспектив сотрудничества двух стран, Президент отметил, что большой потенциал взаимовыгодного сотрудничества имеется, в частности, в энергетике, в том числе, в сферах ядерной энергетики и ядерной безопасности, а также в области высоких технологий, образования, науки и культуры.