Կառավարության, այսպես կոչված, ծրագիրը պարունակում է լուրջ ռիսկեր. «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքներ
Ազգային ժողովի «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որում ասվում է.
«Օգոստոսի 24-26-ը Ազգային ժողովում քննարկվեց և իշխող ուժի կողմից ընդունվեց կառավարության, այսպես կոչված, ծրագիրը, որն առկա ծայրահեղ մարտահրավերների վերաբերյալ կիրառական լուծումներ չէր պարունակում, ավելին՝ պարունակում է լուրջ ռիսկեր:
Քննարկման ընթացքում բարձրացվեցին հանրությանը հուզող մի շարք հարցեր, որոնց հիմնականում տրվեցին իշխանություններին բնորոշ՝ սուտ, մանիպուլյատիվ կամ խուսափողական պատասխաններ:
Ավելին՝ օգոստոսի 25-ին, իշխանական խմբի կողմից նախապես ծրագրված ուղղակի խուլիգանական, քրեորեն հետապնդելի արարքներ տեղի ունեցան ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավորների նկատմամբ՝ կոնկրետ հարձակվող անձանց դերաբաշխմամբ:
Ընդգծենք, որ նշված արարքի կանխարգելման համար իրավասու մարմնի պարտականությունների կատարումը տեղի ունեցավ դիտավորությամբ ուշացած: Նման արարքը տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակության փուլում՝ նպատակ հետապնդելով հերթական անգամ բռնապետական ռեժիմի արմատավորումը անգամ խորհրդարանում: Ծանոթանալով գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությանը՝ արձանագրում ենք, որ ինչպես նախկինում, այնպես էլ սույն դեպքում իշխանական խմբի որևէ ներկայացուցչի նկատմամբ մինչ օրս առկա չէ որևէ քրեադատավարական հարկադրանքի միջոցի իրացում:
Տեղին է հիշեցնել, որ իբրև կառավարության ծրագիր հանդիսացող փաստաթղթում բառացի նշված էր, որ դատարանները, դատախազությունը և քննչական մարմինները «պիտի ապահովեն կառավարության՝ ժողովրդից ստացած մանդատի իրագործումը», այլ կերպ ասած՝ արդեն իսկ իրավապահ մարմինների անկախության վերացումը ծրագրային դրույթ է:
Արձանագրում ենք՝ Սյունիքում միջպետական ճանապարհի այսօրվա հերթական խայտառակ վիճակի, ԱԺ-ում տեղի ունեցած լկտի, քրեորեն հետապնդելի արարքի և հնարավոր աղետների ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է այս իշխանությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ»:

Так называемая программа правительства содержит серьезные риски: альянс "Армения" и блок "Честь имею"
Альянс «Армения» и блок «Честь имею» выступили с совместным заявлением, передает Panorama.am.
"В Национальном собрании 24-26 августа была обсуждена и партией власти принята так называемая программа правительства, которая не содержала практических решений по части существующих крайних вызовов, более того, она содержит серьезные риски.
В ходе обсуждения был поднят ряд волнующих общественность вопросов, на которые в основном были даны характерные для власти ложные, манипуляционные или уклончивые ответы.
Более того, 25 августа имели место заранее спланированные правящей группой просто хулиганские, уголовно преследуемые деяния в отношении оппозиционных депутатов – с распределением ролей конкретно нападавших.
Следует отметить, что исполнение обязанностей компетентного органа по предотвращению упомянутого деяния произошло преднамеренно с опозданием. Подобное деяние имело место во время обмена мнениями, с целью установления в очередной раз диктаторского режима даже в парламенте.
Ознакомившись с распространенным Генпрокуратурой сообщением, констатируем, что, как прежде, так и в данном случае в отношении ни одного представителя правящей группы не применено какое-либо уголовно-процессуальное средство принуждения.
Уместно упомянуть, что в являющемся якобы программой правительства документе дословно было указано, что суды, прокуратура и следственные органы «должны обеспечить для правительства процесс реализации полученного от народа мандата», иными словами, отмена независимости правоохранительных органов является программным положением.
Констатируем, что всю ответственность за сегодняшнее очередное позорное положение  межгосударственной дороги в Сюнике, имевшее место в Национальном Собрании наглое, уголовно преследуемое деяние и возможные бедствия несет эта власть во главе с Николом Пашиняном".