Դավիթ Բաբայանը այցելել է պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկը
Սեպտեմբերի 2-ին, Արցախի Հանրապետության հռչակման 30 ամյակի միջոցառումների շրջանակում, ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանն  այցելել է Պաշտպանության բանակի զորամասերից մեկը։
Նախարարը շնորհավորել է զինծառայողներին  պետական կարևորագույն տոնի կապակցությամբ, քննարկել արտաքին քաղաքականությանն ու պետականաշինությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Նախարարն ընգծել է, որ զինված ուժերը եղել են և կմնան Արցախի Հանրապետության անվտանգության կարևոր գրավականներից մեկը։ Հանդիպման ավարտին նախարարը զինծառայողներին մաղթել է բարի և անփորձանք ծառայություն։

David Babayan Visited a Military Units of the Defense Arm
On September 2, within the framework of the events dedicated to the 30th anniversary of the proclamation of the Republic of Artsakh, Foreign Minister David Babayan visited one of the military units of the Defense Army.
The Minister congratulated the servicemen on the most important state holiday, discussed a range of issues related to the foreign policy and state building.
The Minister stressed that the armed forces had been and would remain one of the important guarantees of the security of the Republic of Artsakh.