Պուտինը Եվրախորհրդի նախագահին պատմել է ԼՂ հարցով պայմանավորվածությունների իրականացման մասին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցի ընթացքում Եվրախորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին պատմել է ԼՂ հարցով եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման մասին։ Այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
«Քննարկվել է ԼՂ շուրջ իրավիճակը։ Շառլ Միշելի խնդրանքով ՌԴ նախագահը տեղեկացրել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի պայմանավորվածությունների դրույթների իրականացման հարցով ձեռնարկվող քայլերի մասին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Կրեմլում հավելել են, որ կողմերը պայմանավորվել են շարունակել տարբեր մակարդակներով շփումները։
Իր հերթին, Շառլ Միշելը Թվիթթերի իր էջում նշել է, որ զրույցի ընթացքում կարծիքներ են փոխանակել հայ-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորման հեռանկարների շուրջ, որոնք անհրաժեշտ են վստահության ամրապնդման եւ երկխոսության համար։

Путин рассказал главе Евросовета о реализации договоренностей по Карабаху
Президент России Владимир Путин рассказал председателю Европейского совета Шарлю Мишелю о реализации трехсторонних договоренностей по Нагорному Карабаху. Как сообщает в среду пресс-служба Кремля, эта тема затрагивалась в ходе их телефонного разговора.
"Рассмотрена ситуация вокруг Нагорного Карабаха. По просьбе Шарля Мишеля президент России информировал о предпринимаемых шагах по реализации положений трехсторонних договоренностей от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года", - говорится в сообщении.
Кремль добавил, что стороны условились о продолжении контактов на различных уровнях.
В свою очередь Шарль Мишель отметил в своем Twitter, что в ходе беседы они обменялись мнениями о перспективах армяно-азербайджанского урегулирования - необходимы укрепление доверия и диалог.