Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ռոբերտ Էմմիյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 8-ին ընդունել է հեռացատկի Եվրոպայի չեմպիոն, Եվրոպայի ռեկորդակիր, Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանին։
Քննարկվել են Արցախում թեթև աթլետիկայի զարգացման հեռանկարները։
Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռոբերտ Էմմիյանին Արցախում սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի և ցուցաբերած աջակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ տարիների ընթացքում ձևավորված համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ։
Հանդիպմանը մասնակցում էր ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ, ԱՀ աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:

President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan Received Robert Emmiyan
On September 8 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received Robert Emmiyan, European long jump champion and record holder, chairman of the athletics federation of Armenia.
Prospects for the development of athletics in Artsakh were discussed during the meeting.
Arayik Harutyunyan voiced his gratitude to Robert Emmiyan for the great contribution and support made in Artsakh in the field of sports and physical culture, expressing hope that the cooperation formed over the years will be continuous.
Arthur Tovmasyan, president of the NA of the Artsakh Republic and the athletics federation partook at the meeting.