Պուտինի և Բայդենի երկրորդ հանդիպման շուրջ տվյալ պահին կոնկրետ ծրագրեր չկան. Կրեմլ
Հոկտեմբերին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ առաջնորդ Ջո Բայդենի հնարավոր հանդիպման շուրջ տվյալ պահին կոնկրետ ծրագրեր չկան: Այս մասին հինգշաբթի լրագրողներին հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ընթանում են ռուս-ամերիկյան շփումներ տարբեր մակարդակներով, սակայն այս պահին կոնկրետ գնահատականներ չկան ամենաբարձր մակարդակով շփումների համար»,-ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, թե Մոսկվան և Վաշինգտոնը բանակցություններ են վարում Պուտինի և Բայդենի նոր հանդիպումը հոկտեմբերին կազմակերպելու համար: Նախագահների նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսին Ժնևում:

Конкретных наработок по возможной встрече Путина и Байдена в октябре пока нет
Конкретные планы по возможной встрече в октябре президента РФ Владимира Путина с лидером США Джо Байденом на данный момент отсутствуют. Об этом сообщил журналистам в четверг пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, передает ТАСС
"Идут российско-американские контакты на разном уровне, но в настоящее время каких-то конкретных прикидок по контактам на высшем уровне нет", - сказал Песков.
Ранее в СМИ появилась информация о том, что Москва и Вашингтон якобы ведут переговоры об организации новой встречи Путина и Байдена в октябре. Предыдущая личная встреча президентов состоялась в июне в Женеве.