Պուտինի և Բայդենի երկրորդ հանդիպման շուրջ տվյալ պահին կոնկրետ ծրագրեր չկան. Կրեմլ
Հոկտեմբերին Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ առաջնորդ Ջո Բայդենի հնարավոր հանդիպման շուրջ տվյալ պահին կոնկրետ ծրագրեր չկան: Այս մասին հինգշաբթի լրագրողներին հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ընթանում են ռուս-ամերիկյան շփումներ տարբեր մակարդակներով, սակայն այս պահին կոնկրետ գնահատականներ չկան ամենաբարձր մակարդակով շփումների համար»,-ասել է Պեսկովը:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հայտնել էին, թե Մոսկվան և Վաշինգտոնը բանակցություններ են վարում Պուտինի և Բայդենի նոր հանդիպումը հոկտեմբերին կազմակերպելու համար: Նախագահների նախորդ հանդիպումը տեղի է ունեցել հունիսին Ժնևում:

There are no specific plans at the moment for a possible October meeting between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Joe Biden, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told journalists on Thursday, TASS reports.
"Russian-American contacts at various levels are underway, but currently there are no specific estimates on contacts at the highest level," the Kremlin official said.
Earlier, media outlets reported that Moscow and Washington were allegedly holding talks on organizing a new meeting between Putin and Biden in October. The previous face-to-face summit of the two presidents was held in Geneva on June 16.