Կամո Վարդանյանը նշանակվել է Արցախի պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Բահատուրի Վարդանյանին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար նշանակելու մասին:
Կամո Բահատուրի Վարդանյանը ծնվել է 1966թ. մարտի 18-ին Մարտունու շրջանի Նորշեն գյուղում:
ԿՐԹՈՒԹՅՈՒՆԸ
Սովորել է Մարտունու շրջանի Նորշեն գյուղի միջնակարգ դպրոցում: 2006թ. ավարտել է ՌԴ ԶՈւ համազորային ակադեմիան: 2019թ. ավարտել է ՌԴ ԶՈւ ԳՇ ռազմական ակադեմիան:
ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈԻՆԸ
1992թ. փետրվարի 1-ից ծառայում է ԱՀ ՊԲ-ում:
1992-2012թթ. ՊԲ տարբեր զորամասերում զբաղեցրել է մի շարք հրամանատարական պաշտոններ` դասակի հրամանատար, վաշտի հրամանատարի տեղակալ, գումարտակի հրամանատարի տեղակալ-շտաբի պետ, գումարտակի հրամանատար, զորամասի հրամանատարի տեղակալ, զորամասի հրամանատար, միավորման հրամանատարի տեղակալ-շտաբի պետ:
2007-2012 թթ. եղել է  ՊԲ լեռնահրաձգային միավորման հրամանատար:
2012թ. նոյեմբերի 12-ին ԱՀ նախագահի հրամանագրով նշանակվել է ՊԲ հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ:
2011թ. մայիսի 6-ին ԱՀ նախագահի հրամանագրով շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում:
ԱՅԼ ԳՈՐԾՈՒՆԵՈՒԹՅՈՒՆ
Մասնակցել է  1992-1994, 2016 և 2020 թթ. մարտական գործողություններին:
ՊԱՐԳԵՎՆԵՐ
Պարգևատրվել է ԱՀ «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանով, ՀՀ «Արիություն» մեդալով, ՀՀ «Վարդան Մամիկոնյան» շքանշանով, ՀՀ «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալով, ԱՀ «Արիության համար» և այլ պետական ու գերատեսչական մեդալներով:

Камо Варданян назначен министром обороны-командующим АО Арцаха
11 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ о назначении генерал-майора Камо Варданяна министром обороны- командующим Армией обороны Республики Арцах.
Камо Багатурович Варданян родился 18 марта 1966 года в селе Норшен Мартунинского района республики.
Учился в средней школе села Норшен.
В 2006 г. окончил общевойсковую академию ВС РФ.
В 2019г. окончил военную академию ГШ ВС РФ.
С 1 февраля 1992 г. служит в АО Республики Арцах.
С 1992 по 2012 гг. занимал ряд командных должностей в различных воинских частях Армии обороны: командир взвода, заместитель командира роты, заместитель командира батальона - начальник штаба, командир батальона, заместитель командира войсковой части, командир войсковой части, заместитель командира соединения-начальник штаба.
С 2007 по 2012 гг. был командиром горнострелкового соединения Армии обороны.
12 ноября 2012 года указом Президента Республики Арцах назначен первым заместителем командующего - начальником штаба Армии обороны.
6 мая 2011г. указом Президента Республики Арцах ему было присвоено воинское звание генерал-майора.
Участвовал в военных действиях 1992-1994 гг., 2016г. и 2020 гг.
Награжден орденом НКР "Боевой крест" 2-ой степени, медалью РА "За отвагу", орденом РА "Вардан Мамиконян", медалью РА "За заслуги перед Отечеством" первой степени, медалью НКР "За отвагу" и другими государственными и ведомственными наградами.