Նիկոլ Փաշինյանը և Ալեքսեյ Միլլերը քննարկել են հայ-ռուսական էներգետիկ գործընկերության հարցեր
Վարչապետը նշել է, որ «Գազպրոմ» ընկերությունն էներգետիկայի ոլորտում Հայաստանի ռազմավարական գործընկերն է, և Կառավարությունը կարևորում է փոխշահավետ գործակցության զարգացումը:
Ալեքսեյ Միլլերը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին ընդունելության համար և ներկայացրել «Գազպրոմ» ԲԲԸ գործունեությունը մեր երկրում, ընկերության ներդրումային և սոցիալական ծրագրերը՝ վստահեցնելով, որ «Գազպրոմ»-ը պատրաստ է շարունակել իրականացնել ընկերության առջև դրված բոլոր խնդիրները:
Զրուցակիցները քննարկել են էներգետիկայի ոլորտում հայ-ռուսական համագործակցության ընթացքը և զարգացման հեռանկարները, անդրադարձ է եղել «Գազպրոմ» ընկերության գործունեությանը վերաբերող հարցերի: Երկուստեք կարևորվել են ՀՀ էներգետիկ զարգացմանը, գազամատակարարման հուսալի համակարգի ձևավորմանն ուղղված շարունակական ծրագրերը:

The Prime Minister noted that Gazprom is Armenia's strategic partner in the energy sector, and that the Government highlights the development of mutually beneficial cooperation.
Alexey Miller thanked the Prime Minister of Armenia for the reception, presented the activities of Gazprom PJSC in our country, the company's investment and social programs, assuring that Gazprom is ready to continue implementing all the tasks set for the company.
The interlocutors discussed the process and development prospects of the Armenian-Russian cooperation in the energy sector, and touched upon issues related to Gazprom's activities. Both sides highlighted the ongoing programs aimed at the development of the energy sphere of the Republic of Armenia and the establishment of a reliable gas supply system.